Poslední květnový pátek jsem vyrazil do Ústí nad Orlicí navštívit zbytek UkeTeamu. S kapelníkem Vaškem jsem se znal z Ukefestu, Hanku, která hraje na basové ukulele, jsem znal pouze z několika empé trojek na webu. Proto taky když jsem šlapal z nádraží k Vaškovi do Kerhartic, jak se místní část jmenuje, byla mi v patách aniž věděla (ale tušila!) o koho jde. Nicméně jsme se šťastně sešli u Vaška a v zahradním přístřešku jsme se dali do hraní. Vydrželo nám to od 15 do 24 hodin, devět! hodin, no to je snad nějaký rekord. Celé odpoledne a podvečer nás mohutně podporovala Vaškova vnoučata. Něco málo natočila Vaškova snacha, ovšem písniček bylo neskutečně. Je pravda, že jsem se chytal jen částečně, řadu náročnějších skladeb jsem slyšel poprvé v životě, tudíž jsem je ani neměl ve zpěvníku. Ale vedení zkušeného kapelníka dělá divy, takže ve výsledku to nebylo tak špatné. Přesněji řečeno jsem to snad až tak mým zkušenějším kolegům nekazil. Některé finty jsem pravda nepobral, ale vždycky se dalo nějaký ten akord vynechat, takže nebylo až tak zle. S mým zpěvem to nebylo nijak slavné i díky neznalosti většiny textů, takže jsem se věnoval doprovodu a snažil jsem se hlavně pochytit a udržet rytmus. Škola to byla úžasná.

Následující den jsme víc věnovali „odpočinku“, který spočíval v cyklovýletu do Letohradu. 16 km tam a 16 km zpátky, ve finále lehká bouřka asi tak 1 km před domovem. Ale přežili jsme a odpoledne se jelo, jak jinak než na kolech, vyhrávat na jeden z ústeckých dětských dnů. Pro mne první veřejné vystoupení, navíc s řadou písniček, které jsem si zahrál pouze jednou den předtím. Okolo sedící obecenstvo však chvílemi i aplaudovalo a nakonec šéf podniku přišel s nabídkou večerního hraní na nějakých narozeninách, no tohle!? Prostě kapela je kapela…

V neděli jsme už ani nehráli, jen zkoušeli nějaké předehry a dávali dohromady první playlist. Po návratu domů jsem si uvědomil, že existuje pár písniček, které docela znám a my jsem je ani nehráli, ani nezařadili, hele kapelníku Vašku, co Ty na to? Stručná odpověď: „Neboj, to dáme…“.

Fotky z Ústí najdete tady.

 

Akce
  • Nyní nemáme žádné plánované akce
AEC v1.0.4
Návštěvy
0082650