Neděle 20. září, den mých narozenin, byla naplněna organizací Koncertu 70. Společné hraní Třetího podání a UkeTeamu bylo věnováno ročníku 1945 a mělo svým způsobem připomenout těch 70, pro nás naštěstí mírových let. Snad proto jsme vystoupení UkeTeamu zahájili zrovna Nohavicovým Sarajevem, abychom si připomněli, že ani všude v Evropě tomu tak nebylo.

Vlastní koncert zahájilo Třetí podání (tentokrát bez kytaristy Pepy) svojí Lodí John B. a pokračovalo směsí country, folku a swingu tak, jak jsme u něj zvyklí. Vláďa byl opět skvělý se všemi svými nástroji, Jarmila excelovala na akordeon, obě děvčata překrásně zpívala a kontrabas Standy Fránka tvrdil muziku. K tomu Standa, díky vděčné reakci publika, přímo perlil svými hláškami. Nálada v rozezpívaném sále byla výborná a asi po hodině nás Vláďa pozval k vystřídání. Tak jsme šli na to. Kapelník Vašek rozhodl, že se nebude používat mikrofon, sólové a basové uke pojede přes malé kombi. Já budu hrát akusticky, zaplaťpánbů když něco pokazím, nebude to snad tak slyšet.

Po Sarajevu postupně přehráváme naše oblíbené „opakovačky“, zařadili jsme i Zuzanu Navarovou a velký úspěch slavila Teta Anna. Celkem jsme odehráli 9 písniček. Reakce obecenstva byla kupodivu kladná, zatleskali nám i muzikanti, takže to asi nebylo tak špatné. Po půlhodince zveme Třetí podání zpět na pódium na společné vystoupení.

Samozřejmě, že nemáme společně natrénováno vůbec nic. Takže se domlouváme na Severním větru, potom Už koníček pádí, ale publikum chce přidávat, dáváme tedy Hlídače krav a nakonec jako finální přídavek „by mělo být něco optimistického“, takže Vláďa navrhuje Hrobaře. Ten je s jeho saxofonovými vyhrávkami skvělým zakončením celého odpoledne.

Celou dobu nás kameroval hoch z Jedovnického videožurnálu (děkujeme), takže téměř celý koncert je natrvalo zaznamenán. Co víc jsem si mohl přát? Nic lepšího jsem k 70 nemohl dostat. Kamarádi, dík!

P.S.: Krátký sestřih videozáznamu z koncertu najdete zde.

Akce
  • Nyní nemáme žádné plánované akce
AEC v1.0.4
Návštěvy
0061462