aneb „Dobývání hradu“

Konečně přišel dlouho očekávaný den. V pátek ráno jsem nastoupil do rychlíku směr Praha přes Ústí nad Orlicí. Tam přistoupil zbytek týmu. Naštěstí se podařilo získat volné kupé, byť první v prvním vagónu, ale konečně jsme byli pohromadě. Počet doplnil na 6 Jirka, Hančin manžel.

Jen jsme se znovu rozjeli, otevřely se zpěvníky a už se hrálo. Než jsme přijeli do Libně, kde nás čekal kamarád s ubytováním, přehráli jsme skoro celý playlist. Ubytování bylo na sídlišti Ládví kousek od metra a bylo skvělé – kamarádi díky! Děvčata ocenila bezvadná hřiště pro děti i dospělé, my jsme se u metra mohli chvíli než si holky nakoupily projevit i hudebně.

Hned odpoledne se ze Smíchovského nádraží vyráželo na Karlštejn. Podle mého odhadu se sešlo tak 60 až 80 ukulelistů z celého světa, a samozřejmě se hrálo nejen na nástupišti, ale i ve vlaku. Paní sedící naproti mně se k nám přidala i s manželem, hráli a zpívali naše „opakovačky“ a až v cíli jsme zjistili, že to jsou Skotové.

V cíli jsme se lehce občerstvili v příjemné hospůdce naproti nádraží a vyrazili vzhůru na hrad. Cestou jsme míjeli nezbytné obchůdky a restaurace, až jsme na náměstí zarazili u stanu, kde probíhala ukázková vystoupení profíků. Nicméně po chvíli jsme se vydali do kopce, abychom se usadili na hradním nádvoří, poněkud schováni za stánkem s občerstvením, což se ukázalo jako strategicky výhodné, tam jsme si mohli docela dobře zahrát.

Ocenili jsme skvělé hraní Honoky a a Azity, doprovázené „tancem s vosami“, a líbili se nám velcí šoumeni, Berlíňané Lucky Lelles s vynikající zpěvačkou Silke. Následovalo foto na památku a šlo se dolů do restaurace u Janů. Tam jsme dorazili poměrně pozdě a personál nás ignoroval, takže jsme se přesunuli do osvědčené hospůdky u nádraží, kde jsme v pohodě venku konzumovali i hráli. Návrat vlakem proběhl jak v dobré náladě, tak s hraním, takže s prvním dnem byla naprostá spokojenost.

 

Akce
  • Nyní nemáme žádné plánované akce
AEC v1.0.4
Návštěvy
0063364