Ve středu 16. prosince skončil kurz ukulele pro mírně pokročilé. Sebekriticky musím přiznat, že jsem tomu moc nedal. Z různých důvodů jsem téměř netrénoval, což bylo znát. Zlozvyky jsem zatím neodstranil (ale vím o nich), prsty pravé ruky mě moc neposlouchají (souzvuky..!) a stále nemůžu přijít na to, jak souvisí rozloženě hrané akordy s rytmem. Kurz mi hlavně ukázal, jak je to správně, a teď už je to na mně.

Na druhou stranu nehraju „tak moc“ a Lída mě chválí, že se jí se mnou hraje líp. Večer před Štědrým dnem jsme věnovali koledám, nejdřív zpívaným u klavíru. Hrát nešlo, historické piáno je laděné o půl tónu níž, ovšem o to líp se zpívalo. Potom následovalo obvyklé duo kytara + uke a celkem to šlo.

Myslel jsem, že si opět zahraju u stromečku s naší flétnistkou Verčou, ale ta byla celá nadšená z dárků, a já zase docela unavený z chystání večeře pro 6. Nakonec jsem byl rád, že všechno dobře dopadlo, rybí polévka i „rakouský“ bramborový salát byly na 1, na přípitek velice kvalitní špunty Bohémka Chardonay Brut a Bohémka nealko. Možná je trochu škoda, že mladí prchali na druhou večeři, takže se ani nezpívalo. Nezbývá, než se těšit na Silvestra. Domluvili jsme se, že ho strávíme ve větrném mlýně, televize bude zakázána a bude se jíst, pít, hrát a zpívat. Takže další ZUZ až v roce 2016!

Akce
  • Nyní nemáme žádné plánované akce
AEC v1.0.4
Návštěvy
0063364